کارتن پلاست رولی معمولی

کارتن پلاست رولی یووی دار

کارتن پلاست چیست؟(کارتن پلاست PVC)

با قرار گرفتن دو ورق خارجی مسطح بر روی یکدیگر کارتن پلاست به وجود می آید که از مقاومت شیمیایی و دوام فیزیکی بالایی برخوردار است همچنین دارای نوسان حرارتی بین 20- تا 80+ درجه سانتیگراد می باشد که باعث شده در مقابل گرما و سرما از مقاومت بالایی برخوردار باشد.کارتن پلاست دارای ضخامت هایی بین 2 الی 12 میلیمتر درطول و عرض دلخواه (حداکثر عرض 2.40 سانتی متر می باشد) و رنگ بندی های متنوع از قبیل آبی،قرمز،زرد،مشکی،سفید و ...تولید و عرضه می شوند.ورق های کارتن پلاست بنا به سفارش مشتری به صورت آنتی یووی (کارتن پلاست ضد آفتاب)، به صورت آنتی استاتیک (ضدبارهای الکتریکی)، به صورت نانو پلاست ( ضدمیکروب) و به صورت آنتی فایر ( کارتن پلاست نسوز) تولید و عرضه می شود.کارتن پلاست را به نام های دیگری چون: شیت پلاست ، پلاست پک ،هالوپروفیل شیت و کروگیت پلاست شیت نیز می شناسند.

نحوه ی تولید کارتن پلاست:

کارتن پلاست از جنس پلاست شیت میباشد که ماده ی اولیه ی آن پروپیلن است ،این ماده وارد دستگاه های اکسترودر شده سپس به کمک غلتک های مخصوص وارد محوطه ی سردکننده شده و غالب زده می شوند سپس عملیات سرد کنده روی آن انجام می شود؛ ورقه های به وجود آمده را در اندازه ها وضخامت های مختلفی برش می زنند و بسته بندی می کنند.

برخی از مواد لازم در تولید کارتن پلاست :

1-پلی پروپیل به دلیل PH خنثی که میتواند در برابر مواد شیمیایی مقاوم باشد.

2- پلی اتیلن به دلیل داشتن خاصیت ضد ضربگی.

3- پلی کربنات به میزان کم.

4- pvc ، pet

انواع کارتن پلاست:

1/ کارتن پلاست ورقه ای (ساده)

2/ کارتن پلاست رولی

3/ کارتن پلاست رولی یووی دار

4/ کارتن پلاست عمودی

5/ کارتن پلاست کندویی یا حبابی ( کارتن پلاست پلی کربنات)

6/ کارتن پلاست هیدروپونیک

7/ کارتن پلاست تبدیلی

 

کارتن پلاست ورقه ای : (کارتن پلاست های ساده)

کارتن پلاست ورقه ای از روی هم قرار گرفتن دولایه ی پلاستیکی و یک لایه پلاستیک چین دار به وجود می آید که شباهت زیادی به کاغذ کارتن دارد.لایه های کارتن پلاست ورقه ای که از جنس پلی اتیلن است به روش حرارت به یکدیگر متصل می شوند و در ضخامت های 1.7 تا 12 میلی متر در طول وعرض (حداکثر عرض 2.40 سانتی متر) دلخواه به رنگ های مختلفی تولید می شوند که در برابر گرما،سرما ،رطوبت و ضربات از مقاومت بالایی برخوردارند.قیمت کارتن پلاست ورقه ای بستگی به وزن آن (مقدار گرماژ آن در هر متر مربع) دارد.

کارتن پلاست رولی:

کارتن پلاست های رولی  از ورقه هایی ب ضخامت 2 الی 12 میلیمتر در طول و عرض دلخواه (حداکثر عرض 2.40 سانتی متر ) در رنگ های مختلف تولید و عرضه می شوند ؛از کاربرد های کارتن پلاست رولی  می توان در ساخت وساز ، صنایع سوله سازی ، صنایع کشاورزی و ... نام برد.

قیمت کارتن پلاست های رولی بستگی به میزان گرماژ آن در هر متر مربع می باشد.

کارتن پلاست رولی یووی دار:

کارتن پلاست های یووی دار رولی همانند کارتن پلاست های رولی تولید می شوند با این تفاوت که در فرایند تولید کارتن پلاست یووی دار از مواد یووی برای بالا بردن مقاومت آن در برابر آفتاب و اشعه های ماورابنفش می شود که تاثیر بالایی در افزایش قیمت آن دارد.

کارتن پلاست های عمودی: (کارتن پلاست کانکسی یا دیوارپوش)

کارتن پلاست های عمودی بعد از طی عملیاتی خاص توسط دستگاه های مخصوص برش داده می شوند، قطر کارتن پلاست های عمودی بین 2 الی 25 میلیمتر است که از جنس پروپیلن و پلی اتیلن می باشد.کارتن پلاست های عمودی از لحاظ ظاهری شبیه دیگر کارتن پلاست ها نیست چون سطح آن کاملا صاف و بدون چین خوردگی می باشد همچنین حاشی های دور آن از خانه های صاف وعمودی تشکیل شده است.

کارتن پلاست  کندویی یا حبابی : ( کارتن پلاست پلی کربنات)

کارتن پلاست های کندویی یا ورق های پلی کربنات از پلاستیک های شفافی از جنس پلی پروبیل ساخته شده که از مقاومت بالایی در برابر اسیدها و مواد شیمیایی برخوردار است.ورق های پلی کربنات شرکت نوین عایق با ضریب ایمنی بالا ،وزن کم ،کیفیت بالا و... جایگزین مناسبی برای شیشه می باشد زیرا نشکن بوده و از مقاومت بالایی دربرابر شرایط جوی دارد.

ورق های پلی کربنات دارای انواع مختلفی چون:ورق های ساده،رول های پلی کربنات،ورق های طرح دار پلی کربنات،ورق های موج دار پلی کربنات،ورق های چند جداره و ورق های سفال پلی کربنات.

کارتن پلاست هیدروپونیک:

امروزه از کارتن پلاست به دلیل مقاومت بالا،پایداری خواص شیمیایی،جلوگیری از رشد باکتری ها،قابلیت شست وشو،هزینه ی مناسب،انعطاف پذیری بالا و ... در صنعت کشاورزی وپرورش گل وگیاه به خوبی استفاده می شود.ورق های کارتن پلاست شرکت نوین عایق با دارا بودن ویژگی های خاص و کیفیت بالا همچنین داشتن استاندارد های لازم و قیمت پایین گزینه ای مناسب برای کاشت انواع صیفی جات از جمله فلفل دلمه ای،گوجه،خیار و ... و کاشت انواع گل و گیاه در گلخانه و زمین های کشاورزی می باشد.کارتن پلاست های گرد و مثلثی که به عنوان محافظ نهال شناخته می شود گزینه ای مناسب برای کاشت گل و گیاه می باشد زیرا امکان هرس کردن آن را در زمان استفاده از آن می دهد همچنین قابلیت حذف و نصب راحتی را نیز دارند.

تفاوت کارتن پلاست و پلی کربنات:

شاید این سوال که کارتن پلاست بهتر است یا پلی کربنات به ذهنتان خطور کرده باشد!

در پاسخ به این سوال باید گفت:ورق های پلی کربنات نسبت به کارتن پلاست از مقاومت بالایی در برابر آفتاب و اشعه یووی و فرابنفش برخوردار است همچنین از مقاومت بالایی در برابر گرما،سرما و ظربات مکانیکی برخوردار است.ورق های پلی کربنات ضد حریق هستند و هنگام آتش سوزی فقط موجب دود می شوند و به علت داشتن پوشش ضد اشعه نسبت به ورق های کارتن پلاست از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

برخی از کاربرد های کارتن پلاست هیدروپونیک:

1-کشت هیدروپونیک

(همانطور که قبلا گفته شد به دلیل وجود ویژگی هایی از جمله مقاومت بالا در برابر ضربات وعوامل جوی همچنین نداشتن بوی نامطبوع ،غیر سمی بودن و... گزینه ای مناسب برای کاشت انواع گل و گیاه می باشد.)

2- راکت گل

(در اندازه های درخواستی تولید می شود و به عنوان نگهداری از شاخه های بریده و حمل آسان آن و درست کردن انواع دسته گل ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد که می توان به دفعات بالا از آن استفاده کرد.)

3- گلخانه ها

(برای پرورش انواع صیفی جات و میوه های گلخانه ای از کارتن پلاست های گلخانه ای (کارتن پلاست هیدروپونیک ) استفاده می شود.)

چرا از کارتن پلاست در ساخت بستر کشت استفاده می کینم؟

1-به دلیل جذب رطوبت پایین از کارتن پلاست در بستر کشت استفاده میکنند زیرا هنگام آبیاری رطوبت خاک دیرتر از بین می رود.

2- به دلیل وجود خط های تاشونده روی سطح کارتن پلاست ، موجب می شود استفاده از آن آسان شود.

3- به دلیل وجود خاصیت آنتی باکتری

4- قیمت مناسب و کارایی زیاد

لازم به ذکر است که اگر میخواهید از کارتن پلاست در کاشت گل و گیاه استفاده کنید باید از کارتن پلاست ضخیم با گرماژ بالا بین 800 تا 1000 کیلوگرم خریداری کنید.

 

کارتن پلاست های تبدیلی: ( کارتن پلاست طرح جابربن حیان،جعبه و ...)

کارتن پلاست تبدیلی در واقع همان شیت پلاست های ورقه ای هستند که به شکل و اندازه های مختلف دایکات می شوند،معمولا از کارتن پلاست های تبدیلی در صنایع بسته بندی ،پلاکارد های تبلیغاتی ،طرح جابربن حیان و ... کاربرد دارد.کارتن پلاست طرح جابربن حیان یکی از نمونه های کارتن پلاست تبدیلی می باشد که اکثر دانش آموزان برای ساخت انواع روزنامه دیواری  خود از آن استفاده میکنند.

طراحی و ساخت کارتن پلاست های طرح جابربن حیان:

کارتن پلاست طرح جابربن حیان ساخته شده از شیت پلاست های ورقه ای می باشد که در طرح های مختلف دایکات می شوند معمولا کارتن پلاست های طرح جابر در ابعاد 120×90 و 100×70  در رنگ های مختلف ساخته می شوند که از هر دوسمت آن به اندازه ی 30 سانت به داخل خم می شود و فضایی 60 سانتی متری برای ارائه ی مطالب دانش آموزان به وجود می آورد.

چگونه کارتن پلاست طرح جابربن حیان را تزیین کنم؟

کارتن پلاست های طرح جابر از دهه 70 برای انجام پژوهش هایی چون جمع آوری اطلاعات همراه با طبقه بندی،عنوان های نمایشی،مدل،تحقیقات و آزمایشات شکل گرفته است که دانش آموزان بتوانند در فضایی که به آن ها تعلق گرفته با رعایت اصول طبقه بندی و ... طرح خود را پیاده کنند.فواید بی شمار طرح جابربن حیان عبارتند از: کمک به علاقه مند شدن دانش آموزان در ساخت و ابداعات نوین،انجام کارهای گروهی،بالا بردن خلاقیت در آن ها،تقویت خوش نویسی،انجام کارهای تزیینی و گرافیکی و ... می باشد.

کارتن پلاست طرح جابربن حیان را از کجا بخرم؟

شما میتوانید کارتن پلاست های طرح جابر خود را از شرکت نوین عایق به صورت آنلاین،تلفنی و حضوری در رنگ ها و ابعاد سفارشی خود دریافت کنید.شرکت نوین عایق کارتن پلاست های طرح جابر خود را برای حمایت از دانش آموزان و کمک به شکوفا شدن استعداد آن ها زیر قیمت و با کیفیت بالاتری نسبت به تمامی تولیدکنندگان به فروش می رساند.

چگونه جعبه کارتن پلاست درست کنم؟

1-سفارش و طراحی مدل

2- ساخت قالب

3-آماده کردن ورق های کارتن پلاست

4- دایکات و قالب زدن کارتن پلاست

5- ساخت شابلون و چاپ طرح روی کارتن پلاست

6- اسمبل و مونتاژ ورق های دایکات شده

7- منگنه و چسب (چسب هات ملت)

8- بسته بندی و شمارش جعبه ها و ارسال آن ها.

مزایای کارتن پلاست:

1-دارای وزن سبک وحمل ونقل آسان

2- قابلیت تولید در رنگ های مختلف

3- دارای انعطاف پذیری بالا

4- تحمل فشار بالا

5- قابلیت شست وشو با آب و مواد شوینده

6- بدون بو و غیر سمی بودن کارتن پلاست

7- قبلیت هرگونه چاپ روی کارتن پلاست

(چاپ کارتن پلاست در رنگ ها وطرح های مختلف به روش سیلک اسکرین انجام می گیرد که باعث افزایش طول عمر وماندگاری بالای چاپ روی آن می شود.)

8- قابلیت برش آسان

(برش یا لیزر کارتن پلاست می تواند به روش دایکات یا تیغ های ساده انجام بگیرد و برای متصل کردن آن ها به یکدیگر از منگنه،جوش های پلاستیکی یا از چسب های هات ملت استفاده می کنند.)

9- غیر قابل اشتعال بودن

10- مقاومت بالا در برابر ضربات وخوردگی

11- عایق بودن در برابر گرما،سرما،رطوبت وصدا

12- امکان لوله شدن در گرماژ پایین

13- عایق یووی

14- قابلیت بازیافت شدن

معایب کارتن پلاست:

1-قابلیت ساییده شدن

2- در برابر ضربات شدید سوراخ شده ومی شکند

3- عبور نور از آن

4- مقاومت آن نسبت به سایر محصولات عایقی پایین تر است

5- قرار گرفتن زیر نور آفتاب به مدت طولانی اثرات منفی روی کارتن پلاست می گذارد(در صورت نبود عایق یووی).

کاربرد های کارتن پلاست:

1-کارتن پلاست در صنایع کشاورزی

(کیفیت بالا،وزن سبک،بدون بو و غیر سمی بودن ورق های کارتن پلاست موجب شده اکثر کشاورزان برای بسته بندی و ارسال انواع میوه جات وصیفی جات جهت جلوگیری از ورود هرگونه ضربات احتمالی از آن استفاده کنند همچنین برای محافظت از بستر گیاهان ونهال های کوچک در برابر آفات،حمله ی حیوانات و محافظت در برابر باد وباران و ... از کارتن پلاست استفاده می کنند.کارتن پلاست های گلخانه ای روشی عالی و مدرن برای پرورش گیاهان وکاشت انواع گل ها در گلخانه می باشد و از قیمت بالاتری به دلیل استفاده از ورق های مخصوص برخوردارند.)

2- استفاده از کارتن پلاست جهت تبلیغات (کارتن پلاست های تبلیغاتی)

(امروزه بسیاری از مردم برای انجام تبلیغات خود از کارتن پلاست استفاده میکنند زیرا نسبت به کیفیت بالایی که دارد بسیار مقرون به صرفه است.چاپ تبلیغات روی کارتن پلاست ها یکی از ویژگی های بارز این محصول می باشد،همچنین به دلیل مقاومت بالایی که دارد از عمر طولانی تری برخوردار است به همین دلیل اکثر عموم برای معرفی کسب وکار خود و چاپ تبلیغات خود از کارتن پلاست استفاده می کنند.از کارتن پلاست به دلیل وزن سبکی که دارد به عنوان پلاکارد های تبلیغاتی در راه پیمایی ها،استادیوم ها،نمایشگاه ها و ...به خوبی استفاده می شود.برای مشاهده نمونه کارتن پلاست های تبلیغاتی به سایت نوین عایق مراجعه کنید.)

3- استفاده از کارتن پلاست در صنایع بسته بندی(کارتن پلاست های جعبه ای)

(امروزه از کارتن پلاست به دلیل ویژگی های بالایی که دارد در عرصه ی بسته بندی محصولاتی چون انواع میوه جات وصیفی جات،کاشی ها و سرامیک ها،بسته بندی مواد غذایی،بسته بندی دارو ها و ... کاربرد های بی شماری دارد.)

4- استفاده از کارتن پلاست در صنایع خودروسازی

(کارتن پلاست به دلیل داشتن خاصیت شکل پذیری بالا ،ضدحریق بودن ،جلوگیری از نفوذ آب به داخل موجب شده در صنعت خودروسازی برای تولید درب های داخلی ،محافظت از باکس موتور ،پشتی صندلی ،صندوق عقب ماشین و ... به خوبی استفاده شود.)

5- استفاده از کارتن پلاست در صنایع ساخت و ساز (کارتن پلاست پوشش دیوار)

(کارتن پلاست به دلیل خاصیت ضد آب بودن باعث شده در قالب گیری بتن ها جهت سهولت در کار وعدم جذب آب بتن و همچنین داشتن مقاومت بالا در برابر مواد اسیدی از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.برخی از موارد استفاده از کارتن پلاست در صنعت ساخت و ساز عبارتند از:استفاده از کارتن پلاست در ساخت گنبد،ساخت انواع کف پوش ها،ساخت انواع سقف های کاذب،کارتن پلاست به منظور ساخت سایه بان ،پارتیشن بندی،بستر کشت گلخانه ای و ... .

کارتن پلاست های عرض 2متر در طول 50متر با ضخامت 3 میل و گرماژ 500مترمربع از مناسب ترین نوع کارتن پلاست در عرصه ی ساخت و ساز می باشد.)

6- استفاده از کارتن پلاست جهت پوشش سقف ها

7- استفاده از کارتن پلاست در ساخت جعبه و سطل های زباله

8- کاربرد در ساخت انواع ماکت ها

9- کاربرد در صنایع لوازم خانگی

10- کارتن پلاست در صنایع مرغ داری و دام پروری

ضایعات کارتن پلاست:

هنگام تولید کارتن پلاست های تبدیلی در ساخت انواع جعبه و مدل های درخواستی برای رسیدن به مدل مدنظر مجبور به برش لبه های کارتن پلاست می شویم؛ تکه های بریده شده ی کارتن پلاست به عنوان ضایعات کارتن پلاست شناخته می شوند که اکثر کارخانه جات برای تولید کارتن پلاست ازین ضایعات استفاده میکنند که موجب می شود محصول نهایی از کیفیت نامطلوب تری برخوردار شود.

قیمت کارتن پلاست:

باتوجه به تغییرات قیمت در مواد پتروشیمی و مدل های سفارشی در ساخت انواع جعبه ها و ... قیمت کارتن پلاست تغییر می کند.قیمت هر کارتن پلاست بستگی به گرماژ آن در هر مترمربع می باشد همچنین افزایش قطر کارتن پلاست ها تاثیر بالایی در قیمت آن می گذارد.کارتن پلاست تولید شده در شرکت نوین عایق دارای انواع استاندارد ها و گواهی نامه های معتبر از جمله iso . ts 16994.2002 از شرکت Rwtuv آلمان می باشد که این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که کارتن پلاست های تولید شده در این شرکت از کیفیت برتر و بدون هیچ ناخالصی (ضایعات کارتن پلاست) می باشد.شرکت نوین عایق با کسب نمایندگی فروش انواع محصولات عایقی در ایران و خارج از کشور به عنوان اولین آنلاین شاپ های موفق شناخته شده است.شما میتوانید برای اطلاع از قیمت کارتن پلاست و انواع محصولات عایقی با مسئولان فروش شرکت نوین عایق تماس حاصل بفرمایید واز مشاوره های رایگان این شرکت بهره مند شوید،همچنین شرکت نوین عایق با راه اندازی سایت این امکان را به شما داده که به صورت اینترنتی اقدام به خرید محصولات عایقی خود بکنید و با هربار خرید عمده ی کارتن پلاست و محصولات دیگر از تخفیفات عالی این شرکت بهره مند شوید.

 

 

 

کارتن پلاست از جنس پلی پروپلین می باشد و به روش اکستروژن تولید می شود. این ورق ها شامل دو ورقه مسطح خارجی است که توسط صفحات باریک عمودی به صورت موازی به یکدیگر متصل می شوند.

ورق های کارتن پلاست با عرض 2000 میلی متر در ضخامت 2 تا 10 میلی متر و در رنگ های متنوع تولید می گردد. این ورق ها عمدتا در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد و برای مصارف تبلیغاتی، صنعتی، ساختمانی و کشاورزی بسیار مناسب می باشد.

کارتن پلاست مانند کارتن های مقوایی دایکات می شود و عملیات چاپ به روش سیلک اسکرین بر روی آن انجام می پذیرد. از دیگر ویژگی های کارتن پلاست ضریب مقاومت بالا در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی است. نام های رایج تجاری دیگر آن ورق کارتن پلاست، شیت پلاست، پلاست شیت، پلاست پک، هالوپروفیل شیت، کروگیت پلاست شیت می باشد.

ویژگی های کارتن پلاست شامل:

 • در برابر ضربات احتمالی مقاومت دارد.
 • در برابر رطوبت پایداری دارد، انعطاف پذیر می باشد و بدون بو است.
 • سبک و در مقابل تغییر شکل مقاوم است.
 • قابل شستشو است و مواد اولیه آن کاملا بهداشتی می باشد.
 • به راحتی می توان روی آن عملیات چاپ انجام داد.
 • قابلیت اتصال با مفتول(منگنه)، چسب، جوش حرارتی را دارد.
 • عایق حرارتی و الکتریکی است.
 • محدوده وسیعی از تغییرات دما را تحمل می کند. (15- تا 60 درجه سانتی گراد)
 • مورد تایید سازمان نظارت بر غذا و دارو آمریکاست.

ورق های کارتن پلاست بنا به درخواست مشتریان محترم به صورت های آنتی یووی (ضد آفتاب)، آنتی استاتیک (ضد بار الکتریکی)، نانوپلاست (ضد انواع میکروب و قارچ ها) و آنتی فایر (ضد شعله و آتش) در کارخانه تولید و به بازار عرضه می شوند.

 • کارتن پلاست های این شرکت شامل هفت سال گارانتی است.
 • کارتن پلاست ها به سفارش مشتری و در ابعاد دلخواه قابل تولید است.
 • کارتن پلاست های یووی دار برای بستر و ناودانی گلخانه ها با 3 و 5درصد یووی عرضه می شود و قیمت با افزایش 200 تا 700 تومانی در هر مترمربع روبرو خواهد شد.
 • قیمت کارتن پلاست ها باتوجه به مقدار سفارش مشتری افزایش یا کاهش می یابد.
 • تولید جعبه و انجام چاپ تنها برای سفارش های با حجم بالا انجام می شود.