توری مرغی چیست؟

توری از سیم مفتول های فلزی و پلاستیکی یا کشش میلگرد های فولادی به صورت گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد تولید می شوند که دارای ضخامت ها ، ابعاد وچشمه های مختلفی می باشند که این تفاوت ها مبنای اصلی در تقسیم بندی توری ها می باشد.

هررول توری مرغی ساخته شده از سیم های گالوانیزه نازک وانعطاف پذیر در ضخامت های 0.40 تا 0.7 ودر چشمه های 1/2 ، 3/4 و 1 اینچ می باشند که وزن آنها با توجه به ضخامت وچشمه هایشان تغییر می کند.

یکی از پرکاربردترین انواع توری ها ، توری مرغی چشمه ی 3/4می باشد.

توری مرغی گالوانیزه سرد ابتدا در کشور چین تولید شد و به دیگر کشورها صادرمی شد اما امروزه کشور ایران با تولید توری مرغی گالوانیزه سرد با کیفیت برتر از نمونه ی چینی خود توانسته نیاز کشور خود و بقیه ی کشور ها را نیز تامین کند همچنین با تولید توری مرغی گالوانیزه گرم این امکان را برای مردم فراهم آورده تا طبق نیازی که دارند بتوانند از هر دو نوع آن استفاده کنند.از ویژگی های مهم توری مرغی گالوانیزه گرم میتوان به مقاومت آن در برابر رطوبت،زنگ زدگی و خوردگی نام برد.

مراحل ساخت توری مرغی:

1-سیم های گالوانیزه در دستگاه های مخصوص توری بافی قرار میگیرند.

2- با شروع کار ، سیم ها طبق اندازه ها وابعادی که از قبل مشخص شده توسط دستگاه پیچ میخورند و باعث به وجود آمدن چشمه های توری مرغی می شوند.

3- سپس با اتمام کار توری بافته شده را توسط قیچی های فلزی برش می زنیم وانتهای سیم هارا با دست محکم می کنیم.

4- توری آماده شده را برای بسته بندی وارد دستگاه رول کرده تا آن را وکیوم کنیم سپس ابعاد و وزن آن که بر روی یک تکه کاغذ چاپ شده روی نایلون میچسبانیم .

انواع توری:

1/ توری پلاستیکی

2/ توری گالوانیزه فلزی

توری پلاستیکی:

توری پلاستیکی  از فرایند گسترش ،بافندگی واکستروژن به دست می آید و یکی از انواع توری ها می باشد. توری پلاستیکی  دارای چشمه هایی به اندازه ی 2،4،6،8،10،15،20،25،30 و 40 در عرض های 1،2/1،5/1 و 2 متر در طول 30 متر به شکل لانه زنبور(شش ضلعی)،مربع(چهارضلعی)و پنج ضلعی تولید می شوند.

توری پلاستیکی در طی فرایند تولید با ترکیب شدن با برخی از افزودنی ها موجب میشود که به رنگ های مختلفی چون زرد،ابی،قرمز،سبز و ... دربیایند و در برابر آفتاب و اشعه ماورابنفش نیز مقاوم شوند.

وجود یووی در فرایند تولید توری پلاستیکی موجب بالا رفتن مقاومت آن در برابر اشعه ی فرابنش و پرتوهای آفتاب می شود همچنین باعث طول عمر بالای آن می شود.

قیمت توری پلاستیکی بستگی به وزن و چشمه ی آن تغییر میکند.

مزیای توری پلاستیکی:

1/ قابلیت بازیافت

2/ گزینه ی مناسب تر برای ایجاد فضای بازی برای کودکان

3/ محافظت در برابر حمله ی حیوانات و پرورش آن

4/ حمل و نقل آسان و نصب راحت

5/ توری ضد زنگ(مقاوم در برابر زنگ زدن و ساییده شدن)

کاربرد توری پلاستیکی

1/ استفاده به عنوان نگه دارنده ی فوم در زیر سقف ها.

2/ کاربرد توری پلاستیکی در صنایع غذایی زیرا قابلیت شست و شو را دارند.

3/ کاربرد در صنایع ساخت و ساز.

4/ قابلیت بادشکن در ارتفاعات بالا.

5/ حصارکشی در صنایع کشاورزی و کمک به رشد گیاهان رونده و ... .

انواع توری پلاستیکی:

1/ توری حصاری پلاستیکی

(توری حصاری به روش دستی و ماشینی تولید می شود که می توان آن را به حالت های مختلفی مثل دوسر قلاب ،دوسر پیچ یک قلاب و یک سر پیچ بافت که معمولا از فولاد ضد زنگ و گالوانیزه ساخته می شود همچنین عمر بالایی (حداکثر 50 سال) دارد ودر صنایعی چون ساخت انواع نرده های فولادی و... کاربرد دارد و از قیمت پایینی برخوردار است.)

2/ توری فنس پلاستیکی

(توری فنس پلاستیکی ساخته شده از فولاد با روکش پی وی سی می باشد که در ضخامت ها وچشمه های مختلفی تولید می شوند.برخی از کاربرد های توری فنس پلاستیکی عبارتند از:حفاظت از محل های مخابراطی و دکل ها،حفاظت از شبکه های برق،حفاظت از نیروگاه ها و ... .

قیمت توری فنس پلاستیکی بسته به جنس آن،ضخامت آن،گالوانیزه بودن و ابعاد آن تغییر می کند.)

3/ توری نما پلاستیکی

توری نما  شبکه های ساخته شده از جنس پلاستیک و پلی اتیلن است که دارای مزایایی چون:نصب راحت،قیمت مناسب،امکان استفاده مجدد،مقاومت بالا و ... می باشد که کاربرد های بی شماری در عرصه ی ساخت و ساز دارد.)

توری گالوانیزه فلزی:

توری گالوانیزه فلزی از مفتول های فولادی ساخته شده که نسبت به توری های پلاستیکی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است ازین رو در صنعت ساخت وساز برای پوشش سقف ها و نگهداری از سیمان و ماسه و... از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛لازم به ذکر است هرچه چشمه های توری فلزی بزرگ تر باشد قیمت ،وزن و ضخامت آن نیز افزایش میابد.

انواع توری گالوانیزه فلزی:

1/ توری پرسی

(توری پرسی از جوش دادن سیم ها به یکدیگر یا پرس کردن آن ها روی هم در چشمه های مربعی و مستطیلی شکل به وجود می آید که از مقاومت بالایی در برابر ضربات و ... برخوردار است.

انواع توری پرسی:

1-توری با بافت حصیری موج دار

2- توری با بافت حصیری موج دار عادی

3- توری موج دار هلندی)

2/ توری فنس فلزی ، توری حصاری

(با بافته شدن سیم ها به یکدیگر به شکل قلاب در چشمه های لوزی شکل ، توری حصاری به وجود می آید که بیشترین کاربرد آن ها در حصارکشی میباشد.)

3/ توری گابیون

(توری گابیون ساختاری مشابه با توری حصاری دارد با این تفاوت که سیم مفتول به کار رفته در تولید توری گابیون از ضخامت بیشتری برخوردار است؛ توری گابیون در چشمه هایی به ابعاد 8×6 و 10×8 تولید و عرضه می گردد.برخی از کاربرد های توری گابیون عبارتند از:محصور کردن سنگ چین ها،ساخت دیوار های سنگی،ساخت نماهای خارجی و داخلی،کاربرد در صنعت سد سازی و ... .)

4/ توری فرنگی فلزی (بچه گابیون)

(توری فرنگی از سیم مفتول هایی با ضخامت کمتر در چشمه های شش ضلعی به ابعاد 5/2 و 4/3 سانتی متر در طول 20 متر و عرض های 120 ،150 و 180 سانتی مترتولید میشوند که کاربرد آن ها در عرصه ی ساخت و ساز برای جلوگیری از افتادن اشیاء و مصالح ساختمان بر روی زمین میباشد.)

5/ توری مش

(توری مش از دو میله ی ساده و آج دار در قطر های 6 تا 12 میلیمتر ساخته میشود که در صنعت ساخت وساز برای محکم کاری سازه ها،عملیات بتن ریزی ،ساخت دیوار و کف و ... استفاده میشود؛پرکاربردترین نوع توری مش در چشمه ی 10×10 و 15×15 در ضخامت 8 میل میباشد.برخی از کاربرد های توری مش عبارتند از:ساخت سقف طبقات،ساخت پل ها و سد ها،ساخت تونل ها و ... میباشد.)

کاربرد های توری مرغی:

1-حصارکشی

2- کاربرد در صنایع پرورش حیوانات و ساخت لانه برای حیوانات کوچک

3- کاربرد در صنایع کشاورزی برای نگهداری از نهال ها و گیاه های کوچک در مقابل حمله ی حیوانات

4- کاربرد در صنایع ساختمان سازی

5- استفاده از توری مرغی دور ستون ها

6- استفاده از توری مرغی در ساخت فرشینه

7- کاربرد توری مرغی در بالکن به منظور جلوگیری از ورود حشرات و پرندگان

8- کاربرد توری مرغی در زیر سقف سوله ها

9- نصب توری مرغی روی ایزوگام برای جلوگیری از صدمه رسیدن به ایزوگام هنگام کاشی کاری و ...

10- کاربرد توری مرغی در پاسیو

و ...

مزایای توری مرغی:

1-مقاومت بالا در برابر خوردگی،زنگ زدگی و سایش

2- دارای وزن سبک و حمل و نقل آسان

3- قیمت مناسب

4- دارای انعطاف پذیری بالا

5- ایجاد تهویه

6- مناسب برای پرورش گیاهان و حیوانات

7- بهترین نوع در حرصه ی حصارکشی

 

نکات قابل توجه در خرید توری مرغی؟

1-هر رول توری مرغی باید دارای کیفیت بالا و استاندارد های لازم باشد.

2- چشمه های توری مرغی باید کاملا یکسان و بافت آن ها محکم باشد.

3- ابعاد و وزن توری مرغی باید روی لیبل آن چاپ شود.

4- هر رول توری مرغی باید به خوبی توسط نایلون وکیوم شود.

5- نداشتن پارگی.

6- هنگام خرید توری مرغی به ابعاد آن دقت کنید تا مطابق نیازتان باشد.

قیمت توری مرغی:

قیمت توری مرغی ثابت نیست!

شرکت نوین عایق با هربار خرید مفتول برای تولید توری مرغی با نوسان قیمت روبه رو میشود ، این افزایش قیمت باعث شده ، قیمت توری مرغی ثابت نماند.

توری مرغی از کجا بخرم؟!

شرکت نوین عایق با تولید بهترین توری مرغی از با کیفیت ترین سیم ها توانسته به عنوان موفق ترین آنلاین شاپ ها در عرصه ی فروش انواع محصولات عایقی به ویژه انواع توری مرغی در ایران و خارج ار ایران شناخته شود زیرا تمامی محصولات این شرکت دارای گواهی نامه های کتبی و انواع استاندارد های مربوطه می باشد تا شما با خیالی آسوده بتوانید خرید خود را ثبت کنید.شرکت نوین عایق این امکان را به مشتریان خود داده است که قبل از خرید محصولات عایقی خود با کارشناسان فروش این شرکت ارتباط برقرار کنند و محصولی مطابق با نیازی که دارند خریداری کنند.

شما میتوانید به صورت آنلاین،حضوری و تلفنی با شرکت نوین عایق ارتباط برقرار کنید و از مشاوره های رایگان این شرکت نیز بهره مند شوید.

برای اطلاع از قیمت دقیق انواع محصولات عایقی اعم از انواع توری مرغی ، توری گابیون ، توری گالوانیزه و... قبل از ثبت خرید با شرکت نوین عایق تماس حاصل بفرمایید.

توری پلاستیکی در طیف گسترده ای از دهانه های (اندازه سوراخ)، وزن و ضخامت های مختلف تولید می گردد. توری پلاستیکی از طریق فرایندهای اکستروژن، گسترش و یا بافندگی تولید می شود.

افزودنی می تواند در طول فرآیند اکستروژن برای تولید رنگ های مجزا و یا خواصی مانند تثبیت کننده در برابر تخریب نور ماورا بنفش انجام شود. یکی از مزیت های این توری های پلاستیکی رنگ های متنوع آن و اشکال هندسی متفاوت آن است. چشمه های آن به صورت چهارگوش (مربع) و شش گوش (لانه زنبوری) و پنج ضلعی است. طول معمول توری پلاستیکی 30 متر می باشد. توری های پلاستیکی در رنگ های سبز، قرمز، آبی، زرد و ... تولید می شود. مگر اینکه بنا به درخواست مشتری طول دیگری تولید شود. توری پلاستیکی معمولا در عرض های 90 سانت، 1متر، 1.2 متر، 1.50 متر، 2 متر تولید شده و چشمه های آن در حالت چند وجهی 2، 4، 6، 8، 10، 15، 20، 25، 30، 40 عرضه می شود.

وجود یووی باعث مقاوم شدن توری در مقابل آفتاب و نرم شدن توری می گردد که ماده ای گران تر از خود پلاستیک می باشد و مقدار آن در تولیدات مختلف متفاوت است. وجود یووی یکی از عوامل مهم در طول عمر این توری و در نتیجه قیمت آن می باشد.

هرچه اندازه چشمه توری بزرگتر شود ضخامت یا گوشت توری بیشتر شده و در نتیجه وزن و استقامت توری بیشتر و قیمت آن افزایش می یابد. نوع پلاستیک بکار رفته در تولید توری نیز بسیار مهم است و می توان از مواد نو بازیافتی استفاده شود. وجود مواد ناخالص باعت خشک شدن زودرس توری و ترکیدن و خرد شدن آن در فاصله زمانی کوتاه به ویژه در محل بستن آن با بست به داربست می شود.

توری مرغی فلزی

توری مرغی ایرانی از مفتول های با کیفیت بالاتر نسبت به توری های مرغی خارجی بافته شده و جنس آن از گالوانیزه گرم می باشد. وزن توری مرغی ایرانی نسبت به توری مرغی چینی بیشتر بوده و این به دلیل ضخامت بیشتر وایرهای توری مرغی ایرانی می باشد. قیمت توری مرغی ایرانی نسبت به توری مرغی چینی بیشتر بوده و برای کارهای بلند مدت بسیار به صرفه تر می باشد و عرض تورهای مرغی موجود در بازار ۹۰ ، ۱۰۰ ، ۱۲۰، ۱۵۰ و ۱۸۰ سانتیمتر می باشد. توری های مرغی چینی از جنس گالوانیزه سرد می باشد.

توری مرغی به دلیل مقاومت بالا یکی از بهترین انتخاب ها برای حصارکشی می باشد که کاربرد های آن علاوه بر حصارکشی در صنایع گوناگون نیز دیده می شود. کاربرد وسیع این توری موجب شده توری مرغی یکی از پرفروش ترین توری های موجود در بازار شود.

مفتول توری مرغی در ضخامت های 0.40 تا 0.7 و در چشمه های 1/2 و 3/4 و 1 اینچ تولید می شود که با توجه به ضخامت مفتول و چشمه آن وزن طاقه تغییر می کند.

قیمت ها به صورت عمده است و با کاهش تعداد سفارش قیمت ها افزایش می یابد.